Blog Image

İTÜ Girişimcilik Kulübü

6 Eylül 2020
Yazar: İremnur Bizimyer


İTÜ Girişimcilik Kulübü Kimdir?

   2016 yılından bu yana İTÜ’de girişimcilik ekosistemini genişleten, Türkiye’nin ilk girişimcilik kulübüdür. 9000+ üye ve 1000+ aktif üye ile İTÜ’nün en aktif oluşumlarındandır. Aynı zamanda bir start up ve STK’dır. Hayallerini gerçekleştirme yolundakilerin yuvası olan İTÜ Girişim, öğrencilere girişimciliği aşılamayı kendine amaç edinmiştir. Yıl içinde sıradan zirveler yerine güçlü iş birlikleriyle farklı etkinlikler düzenlenir. Artı olarak projeler geliştirip yarışmalara katılmanıza olanak sağlar. Şimdi etkinliklere göz atalım.

Çizginin Dışındakiler ile rol modellerle tanışmak çok keyifli!

Blog Image

   Kalıplaşmış kariyer planları yerine tutkuları yolunda kendi motivasyonlarıyla ilerlemiş kişilerin konuk olduğu en büyük etkinliklerimizden bir tanesidir.

Failure Week ile başarısızlıklardan güç alalım mı?

Blog Image

   Başarıya giden yolda en önemli adımların yaşanan başarısızlıklar olduğunu anlatmayı ve bu farkındalığı yaratmayı amaçlayan etkinliğimizdir. Birçok konuşmacının ve çeşitli atölyelerin bulunduğu bu etkinlik hafta boyu sürer.

Hult Prize ile sosyal girişimciliğe yakından bakalım.

Blog Image

   Birleşmiş Milletler tarafından düzenlenen uluslararası bir sosyal girişimcilik yarışmasıdır. 2019 yılından bu yana İTÜ kampüsü ayağını İTÜ Girişim düzenler.

Girişimcilik Fabrikası ile start up simülasyonuna hazır mısın?

   Avusturya’da faaliyet gösteren start upları Türkiye’de sıfırdan kuruyormuş gibi çalışıp öğrencilere girişimcilik simülasyonu yaşatan 6 haftalık bir girişimcilik kampıdır. İlk defa bu sene yapılacak bir etkinliktir.

Olympia Academy ile donanımlı hale gelelim.

Blog Image

   Yeni nesil öğrenme metoduyla farklı uzmanlıklar üzerine düzenlenen workshoplar serisidir.

Aşk Para Girişim ile eğlenirken öğrenmeye var mısın?

Blog Image

   Katılımcılara girişimcilik simülasyonu yaşatan İTÜ Girişim imzalı ve konseptli bir oyundur. Arsalara veya borsaya yatırarak, oyun kazanarak ya da girişim fikri geliştirerek en başta verilen oyun parasını katlamak amaçlanır. Oyun sonunda en çok paraya sahip olan ekip kazanır.

Be Entrepreneur Talks ile girişimcileri yakından tanımaya ne dersin?

   Girişimcilik ruhunu hayatlarının her alanında göstermiş olan donanımlı insanlarla gerçekleştirdiğimiz Zoom canlı yayınlarıdır.

Etkinlikler haricinde bir amacımız daha var!

   Robotik ve kodlamaya ilgi duyan dezavantajlı bölgelerde birçok ortaokul-lise öğrencileri var. Amacımız; teknoloji ve bilime hakim, bunu dünyanın problemlerini çözmek için kullanan gençler yetiştirmek! Bu bir 21. yüzyıl farkındalık programıdır. İTÜ Girişim olarak Fatsa İlçe Eğitim Müdürlüğü ile Fatsa’da ilk defa gerçekleştireceğiz.

Network ağını genişletmek ister misin?

Blog Image

   Hem şirketlerle olan iletişim ve ofis gezileri hem de üyelerin bolluğu size büyük bir network ağı sağlayacak. Hatta yıl sonunda bir sürü yakın arkadaşınız olacağına eminiz. Kim bilir belki meslek hayatınıza yeni kapılar açılır.

Eğlence bol!

   Etkinlik, eğitim, atölye, ofis gezisi..nereye kadar! Bunların yanında bol bol eğlenceli kahvaltılar, yemekler, kamplar ve partiler de düzenliyoruz. Her ne kadar online eğitim alsak da Zoom aktivitelerimiz hız kesmeden devam ediyor! Sen de bir sürü arkadaş edinmek, öğrenirken eğlenmek istiyorsan kaçırma. Hadi, İTÜ Girişimli ol!


labelİTÜ GirişimGirişimcilikGirişimcilik KulübüKulüplerNeler Yapıyoruz

Hakkımızda

Blog Image

İTÜ´de girişimcilikle ilgili gerek akademik düzeyde, gerekse öğrencilerin sosyal hayatlarında uygulamaya yönelik herhangi bir çalışmanın olmamasını çıkış noktası olarak gören kulübümüz 2006 yılından bu yana İTÜ’nün en aktif öğrenci oluşumlarındandır. Günümüze kadar İTÜ’de girişimcilik ekosisteminin gelişmesinde büyük katkı sağlamıştır.

Son Çıkan Blog'larımız

Blog Image
Blog Image
Blog Image