Fikir Maratonları

Ideathon

   Belirli bir konuda yenilikçi fikri olan kişi veya takımların; iş geliştirme, tasarım ve proje yönetim yeteneklerini kullanarak fikirlerini yarıştırdıkları bir fikir maratonudur.

Brainstorm

   Kulüp üyeleriyle birlikte güncel ve evrensel konular içerisinden oylama yapılarak seçilen konu üzerinde moderatörlerin yapmış olduğu ön hazırlıkları ve soruları eşliğinde düzenli periyotlarla bir araya gelerek gerçekleştirilen bir tartışmadır.


Hackathon

   Belli bir ortak fikre sahip insanların belirli bir süre içerisinde, takım çalışması halinde aynı ortamda aynı havayı soluyarak inovatif fikirlerini kodlara dökme halidir. İTÜ Girişimcilik Kulübü olarak bu sene, Oyunlaştırma ve Sürdürülebilirlik temalı iki tane hackathon yapmayı planlamaktayız.


Case-Study

   Şirket sponsorluğunda gerçekleştirilen, takımların gerçek ya da kuramsal bir iş olayının etrafında şekillenmiş sorunlara belirli bir süre içerisinde birçok beceri kullanarak çözüme ulaştırdıkları son olarak da çözümlerini jürilere sunarak yarışma ödülünü kazanma şansı elde ettikleri çalışmalardır.


Mülakat Simülasyonları

   Şirket partnerliği ile gerçekleştirilerek katılımcıların sanal bir işletmeyi etkileşimli, risksiz ve gerçekçi bir ortamda yönettikleri deneyimsel bir öğrenme aracıdır.


Workshoplar

   Etkinlik departmanı yıl içinde çeşitli konularda birçok rol model eğitimciyle workshoplar düzenler. Bu; teknolojiden sanata, kodlamadan VR atölyesine, girişimcilikten sanat atölyesine kadar bir sürü atölyeyi kapsar. Amacımız herkesi ortak paydada birleştirmektir. Etkinlik departmanı ekibi sene içinde bu workshopların ve diğer etkinlik serilerinin organizasyonundan sorumludur. Aynı zamanda büyük etkinliklerimizde katılımcıları sadece bilgi aktarımı sunmaktan ziyade eğlenceli ve enerji dolu workshoplar düzenlenir. “İnsan insanı etkinliklerde tanır ! ” mottosuyla hem departman içi hem de üyeler arası kaynaşmayı sağlamak istiyoruz.