Failure Week

Failure Week 2019 İTÜ Girişimcilik Kulübü ve İTÜ Ginova ortaklığıyla İTÜ Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisi’nde gerçekleşecek. Failure Week etkinliklerini neden organize ediyoruz?

Neden Failure Week?

Başarıya giden yolda en büyük engellerden birisi başaramama korkusu!

Başarının çokça takdir gördüğü ve el üstünde tutulduğu günümüzde, başarıya giden yoldaki inişler, vazgeçişler, mağlubiyetler göz ardı ediliyor. Oysaki önemli olan başarısızlığın getirdiği olumsuz duyguya kapılmadan başarısızlığı gururla sahiplenip, ondan ders çıkarıp, yılmadan devam etmek.

Ne düşünüyoruz?

1. Başarıya giden yolda en büyük engellerden birinin başarısızlık korkusu olduğuna inanıyoruz.
2. Başarının çokça takdir gördüğü ve el üstünde tutulduğu bu zamanda, o başarıya giden yoldaki inişlerin, vazgeçişlerin, mağlubiyetlerin göz ardı edildiğini düşünüyoruz.
3. Önemli olanın başarısızlığın getirdiği olumsuz duyguya kapılmadan başarısızlığı gururla sahiplenip, ondan ders çıkarıp, yılmadan devam etmek olduğunu biliyoruz.

Hedeflerimizi şu ana başlıklar altında açıklayabiliriz:

Farkındalık Yaratmak

Aynı zamanda kulüp misyonumuz olan bu başlıkla kastettiğimiz, katılımcılara hedefleri doğrultusunda ilerledikleri yolda yaşadıkları başarısızlıkların birer engel olmayıp aksine bu yoldaki en  önemli adımlarından biri olduğunu göstermektir.

İlham Vermek

Yaşadığı başarısızlıklara rağmen pes etmeyip hatalarından dersler çıkarmış sıradışı konuşmacılar ile katılımcılarımızın zihninde birer ışık yakmayı hedefliyoruz.

Cesaretlendirmek

İnsanlar korkularıyla yüzleşmediği, hatalarından ders çıkarmadığı sürece başarıya ulaşamayacaktır. Etkinliğin sonunda misafirlerimizin hayata dair radikal kararlar alma yönünde eğilimlerinin arttığını görmeyi hedefliyoruz.

Hemen Kayıt Olun!

15-16 Nisan’da İTÜ Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisi’nde görüşmek üzere!

Forma ulaşmak için tıklayın.

Bizi Takip Edin

instagram.com/failureweek
twitter.com/failureweek

Hakkımızda
İTÜ Girişimcilik Kulübü, 2006 yılında İTÜ İşletme Fakültesi'nde kurulan, kalıplaşmış kariyer planlarından sıyrılarak hayallerini gerçekleştirebileceğine inananların buluştuğu öğrenci kulübüdür.