Failure Week (Başarısızlık Haftası) İstanbul Teknik Üniversitesi’nde

İTÜ Girişimcilik Kulübü ve İTÜ GİNOVA ortaklığında; “Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Yine dene, yine yenil, daha iyi yenil.” mottosuyla bu sene ikincisi düzenlenen Failure Week atölyeler, paneller, İş Batırdım Gecesi ve daha birçok etkinlik ile 7-8 Mayıs’ta İTÜ’de. Failure Week’e katılanlar olumsuz bir sonuç olarak gördükleri başarısızlığın, aslında başarıya giden yolda en önemli başlangıç olduğu düşüncesiyle tanışacak.

 

Başarıya giden yolda en büyük engellerden birinin başarısızlık korkusu olduğuna inanıyoruz. Başarının çokça takdir gördüğü ve el üstünde tutulduğu bu zamanda, o başarıya giden yoldaki inişilerin, vazgeçişlerin, mağlubiyetlerin göz ardı edildiğini düşünüyoruz. Halbuki önemli olanın başarısızlığın getirdiği olumsuz duyguya kapılmadan başarısızlığı gururla sahiplenip, ondan ders çıkarıp, yılmadan devam etmek olduğunu biliyoruz.

 

Girişimcilik bilinmezliklerle dolu bir çevrede kendi yolunu bulma çabası olduğundan kişilerin en çok başarısızlık korkusuyla yüzyüze geldiği süreçtir. 2017’de başlattığımız ve geleneksel olarak düzenlemeyi planladığımız Failure Week’te amacımız potansiyel girişimcilere ve kendi yolundan gitmek isteyen herkese hata yapma ve başarısız olmanın başarıy gölme düşürmek yerine başarıya giden yolda hayatın doğal ve sağlıklı bir parçası olduğu farkındalığını yaratmak istiyoruz.

 

Geçen sene yaptıklarımız

 

Geçen sene sadece bir deneme etkinliği olarak yaptığımız küçük çaplı düzenlediğimiz Failure Week büyük ilgi çekti. Burdan aldığımız güçle bundan sonra daha büyük bir etki yaratacak ve daha çok insana dokunacak Failure Week’ler düzenlemek istiyoruz.

 

2017 yılında Failure Week 8-12 Mayıs haftasında gerçekleşti. Tüm etkinlikler akşam 17:00-21:00 arasında gerçekleşti. Dört etkinlik atölye/seminer/çalışma alanı olarak kullanılabilen İTÜ GİNOVA’da düzenlenirken, son günün etkinliği İTÜ Magnet İleri aşama girişimcilik merkezinde gerçekleşti.

 

Bu Sene Sizi Neler Bekliyor?

7 Mayıs – Atölye Günü
-Çimenlerde müzik ve açık hava etkinlikleri
-Açık alanda atölyeler
-Hata oyunları
-İş Batırdım Geceleri
-Startuplarla tanışma fırsatı
-Gün boyu sosyal aktiviteler

8 Mayıs – Konferans/Panel Günü
-Paneller
-Hata yapan yatırımcılar, girişimciler
-Proje takımları ve hatalardan başarıya giden yolları
-Dene, yanıl, öğren aktiviteleri
-Kapanış Konseri

 

Siz de FailureWeek’e katılmak istiyorsanız buradan kaydolabilirsiniz. Atölyelerimiz kontenjan sınırlı olduğu için erken kayıt olmanız size avantaj sağlayacaktır.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *