Blog Image

Aqualyris – Temiz Su Temiz Gelecek!

09.06.2021
Yazar: Aqualyris Ekibi


   2021 yılı, dört üniversiteli arkadaş olarak deniz kirliliği problemi üzerine beyin fırtınaları yapıp fikirlerimizi paylaştığımız bir yıl olarak başladı. Biz; Melike Güler, Muhammet Yiğit Akarsu, Elif Nur Şenlik ve Nilay Gül Yılmaz olmak üzere dört kişiden oluşan ve deniz kirliliğine inovatif çözümler sunmayı amaçlayan bir ekibiz.

   Farklı çözümler ve seçenekler üzerinde düşündüğümüz bir zamanda, İTÜ Girişimcilik Kulübü’nün de içinde bulunduğu Sustainable Startup Weekend Istanbul etkinliği karşımıza çıktı. Etkinlik iki gün sürecekti ve bu süreç içerisinde daha önce düşünmediğimiz bir fikir gerekiyordu. Bu durum ekibimiz açısından hem zorlayıcı hem de verimli bir süreç olacaktı. Gerçekten de etkinliğe katıldığımız iki gün boyunca yoğun bir süreçten geçtik ve kısa zamanda yeni bir fikir üzerinde odaklanmış bir şekilde ilerledik. Etkinlik boyunca girişimcilik kültürü ve problem çözme üzerine yoğun düşünceler ile daha çok motive olduk. Mentorlardan aldığımız geri dönüşler ile fikrimizin oturmaya başladığını hissettik ve bu motivasyon ile daha çok çalıştık. Bir gecede fikrimizin Solidworks tasarımını yaparak sunumumuza eklemeyi başardık. Sunumdan önce birçok prova yaptık, gelebilecek sorular üzerinde durarak fikrimizin temelini sağlam tuttuk.

Blog Image

   İki günün sonunda ise ekip içinde yakaladığımız uyum, çalışma tarzı, problem ve çözüme olan tutkumuz ile birinci olmaya hak kazandık. Bu süreçte yanımızda, sunumumuzu ve fikrimizi daha iyi bir seviyeye taşımamızı sağlayan mentorlerimiz Hilal Gerçek ve Mehmet Erkek’e çok teşekkür ederiz. Jürileri arasında Prof. Dr. Esin Bozyazı, Hakan Özdemir, Kerem Engin, Pamir Yanık, Şafak Müderrisgil, Melanie Stütz, Ahmet Kayhan, Zafer Şen ve Mustafa Ayhan gibi isimlerin bulunduğu bu etkinlikte/yarışmada birincilik kazandığımız için çok mutlu olduk. Kazandığımız ödüller ile şu anda Berlin merkezli Campus Founder’dan 3 aylık üyelik ödülü kazandık. Buradan alacağımız mentor desteği ile daha çok gelişerek ekim ayında Berlin’de gerçekleşecek Girişimcilik Zirvesi’nde girişimimizi sunmak için her gün çalışmaya devam ediyoruz.

   Aqualyris ekibi olarak bizi destekleyen herkese çok teşekkürler! Çok yakında görüşmek üzere!

Blog Image

   Destek olmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

   Instagram: @aqualyris

   Twitter: @aqualyris

   LinkedIn: Aqualyris

   Bize Ulaşın: aqualyris@gmail.com


Hakkımızda

Blog Image

İTÜ´de girişimcilikle ilgili gerek akademik düzeyde, gerekse öğrencilerin sosyal hayatlarında uygulamaya yönelik herhangi bir çalışmanın olmamasını çıkış noktası olarak gören kulübümüz 2006 yılından bu yana İTÜ’nün en aktif öğrenci oluşumlarındandır. Günümüze kadar İTÜ’de girişimcilik ekosisteminin gelişmesinde büyük katkı sağlamıştır.

Son Çıkan Blog'larımız

Blog Image
Blog Image
Blog Image